Aktuality

Děti nejsou nástrojem trenérů, říká říčanský ragbista Kohout

Ragby. A není to pro děti příliš drsný sport? „Dodnes na tyto předsudky narážíme. Nejlepším způsobem je veřejnosti ukázat, jak s dětmi pracujeme a dětské turnaje, kde rodiče vidí, že ragby děti baví ,“ odpovídá trenér Tomáš Kohout (42 let), který se snaží ragby propagovat na základních školách, připravuje různé prezentace a baví ho přemýšlet, co by českému ragby mohlo pomoct.

číst dále

Tamme vybudoval největší cyklistický klub v Česku

Kolo ho bavilo natolik, že si podle toho zvolil střední školu. Lukáš Tamme (35 let) je vystudovaným leteckým mechanikem. Důvod? „Kamarád mi o té škole řekl, že se tam v jednu hodinu odpoledne končí. A já věděl, že pak budu od dvou hodin na kole.

číst dále

Trenérka aerobiku z Havířova hlásá Hlinkovo krédo

Čím jsou si blízcí Ivana Kožmínová (49), předsedkyně a hlavní trenérka klubu Maniak Aerobik z Havířova s legendárním hokejistou a trenérem Ivanem Hlinkou? Když se jejich svěřencům zdál před ně postavený úkol na ledě či podiu neřešitelný, uslyšeli jedinou větu: „Hlavně se z toho nepos..!“

číst dále

O veslaři, jenž pomáhal vrátit lesk ČVK Praha

Neměl na výběr, rodiče veslovali, navíc už od svých čtyř let nebydlel jinde než v loděnicích. Naplno začal Jan Navrátil s veslováním vdeseti letech,kdy soupeřil na soustředěních například s mistrem světa Ondřejem Synkem.

číst dále

Fotbalová Březiněves vsadila na 'trojúhelník'. Funguje!

V září tomu bude šest let, co v Březiněvsi tátové, sami fotbalisté, vzkřísili mládežnický fotbal, po němž nebylo vidu ani slechu pětadvacet let.Zatímco v době temna místní klub nebyl schopen z mnoha důvodu sestavit jediné družstvo dětí, nyní dvacítka obětavců, vesměs v dvojroli táta – trenér, pracuje s víc jak 160 hráči v devíti družstvech.

číst dále

Paterson: Od bitev na sídlišti přes reprezentaci k dětem

Nastávající maminky znají jméno sedmatřicetileté Karolíny Paterson z webu porodnice.cz,kam posílala své příspěvky z Nového Zélandu o tamním porodnictví. Pánové si ji vybaví v souvislosti s kalendářem plným obrázků krásných žen – reprezentačních spoluhráček, který se objevil před olympiádou v Londýně.

číst dále

Trenér jachtingu dává dětem za vzor Jágra

Dříve byl učitelem na gymnáziu, nyní je profesionálním trenérem Českého svazu jachtingu a Yacht Clubu Neratovice. A v poslední době Antonína Mrzílka (53 let), jednoho ze třicítky trenérů vybraných v soutěži Díky, trenére, která hledá ty, kteří obětavě pracují s dětmi, nejvíce potěšil devítiletý svěřenec.

číst dále

Trenér interkrosu chce chytrost a improvizaci

Hledáte kolektivní sport vhodný pro děti, při němž se na hřišti můžete utkat po dlouhých letech také s někým, s nímž jste ho začínali hrát? Nebo se setkat se svým potomkem v jednom týmu? Dvaapadesátiletý Martin Nešpor ze Sokola Spořilov Praha 4, jeden z trenérů vybraných do třicítky těch, kteří v soutěži Díky, trenére zaujali svým přístupem ke sportování dětí, vám ho naservíruje jako na stříbrném podnose. 


číst dále

Trenérka voltiže: Naše děti jsou teď ty nejlepší

Už od malička chtěla jezdit na koni, a když jí bylo šest let, vzala ji maminka do jízdárny. Tam Karolína Pachotová poprvé spatřila koně a otevřel se jí nový svět. „Dokud na něj nevylezeš,nebudeš na něm cvičit,“ řekl jí tehdy trenér. Myslel to ze srandy, z hecu...

číst dále

Badmintonista Krajča našel inspiraci u karate

Nepřestávající stereotypní dřina, tak vypadá příprava nejmenších badmintonistů ze zemí Asie, které vládnou světovým žebříčkům. Tomáš Krajča, který v oddíle SK Prosek Praha trénuje jedenáctým rokem a z toho dva profesionálně, tvrdí, že evropští hráči až na výjimky nemají mentalitu Asiatů, musí se proto od dětství připravovat jinak, nápaditě a zábavněji.

číst dále