O akci Díky, trenére

V České republice je hodně trenérek a trenérů mládeže, kterým stojí za to říct díky. Vyberme společně ty, kteří si to zaslouží nejvíce, a přitom najděme toho, kdo se bude moci pyšnit titulem Trenér mládeže 2024. Sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou osm úspěšných ročníků. Její pořadatel, spolek Díky, trenére, dostal doposud tipy na více než pět tisíc trenérů z 56 sportovních odvětví.

Sportovně-společenská akce chce ocenit ty, kteří přivedou ke sportu co nejvíce dětí a naučí je mít sport rád, smyslu pro povinnost a fair play. Zároveň z nich vychová nejenom dobré sportovce, ale i dobré lidi. Přihlásit svého oblíbeného trenéra či trenérku do ankety je jednoduché. Stačí, když ho kdokoliv zaregistruje začátkem roku v sekci „Nominace trenéra“. Vlastně už tím upozorní na jeho schopnosti a veřejně mu poděkuje za jeho záslužnou práci s dětmi, kterou provádí po zaměstnání ve svém volném čase, o víkendech a často bez odměny.

Trenérem mládeže 2024 se může stát trenér či trenérka z jakéhokoliv sportovního odvětví. Vítěz soutěže Díky, trenére získá pro sebe ceny v hodnotě 50 tisíc korun! Co všechno? Pořadatel mu přispěje například na tréninkovou stáž 40 tisíc korun a částkou 10 tisíc korun podpoří jeho sportovní klub na práci s dětmi. Oceněn bude i druhý nejlepší v celkovém pořadí – ten získá 30 tisíc korun na zahraniční stáž a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Třetí v pořadí obdrží od organizátora 20 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Čtvrtý v pořadí obdrží od organizátora 10 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Oceněni budou i trenérky a trenéři, kteří se dostanou do semifinálové 16.

„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která není společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Mnozí se věnují dětem z lásky k nim a svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme aspoň částečně to napravit, “ říká iniciátor a hlavní organizátor Petr Rydl.

Díky, trenére podporuje více než 30 sportovních svazů a známé osobnosti.

Statistické zpracování a analýzu realizuje výzkumná agentura IPSOS – největší agentura výzkumu trhu a veřejného mínění v ČR.

Partnerem projektu a trenérů mládeže je ČSOB

Za podpory Nadace ČEZ

Zakladatelé akce Konektor

Národní sportovní agentura

Partner projektu - Jelen