Aktuality

Trenér Šermu by se nebál vyzvat Zorra: po pár vteřinách bych ho porazil, říká

Jedna kombinace, druhá, pak výpad. A znova, posté… Náročný, ale elegantní sport trénuje Milan Kulík již 14 let. V Liberci má jeho oddíl přes 60 členů. Co děti ze šermu získají? Hlavně se naučí rozhodovat v řádech setinách vteřin. „Při autonehodě se mi to jednou vyplatilo, dokázal jsem vše rychle vyhodnotit z pozice spolujezdce,“ tvrdil Kulík, který by se nebál vyzvat ani legendárního Zorra.

číst dále

Univerzitní vicemiss, oblíbená trenérka. I to je Fatima Kostková

První vicemiss 2014 Slezské univerzity. Mimo jiné i tím se může chlubit trenérka atletického klubu SSK Vítkovice Fatima Kostková. U svých svěřenců je velmi oblíbená, což se pozitivně odrazilo i na její nominaci do projektu Díky, trenére. Přiznává, že si neskromně přeje, aby se někdo z party dětí, které vede, dostal v budoucnu na olympijské hry.

číst dále

V Hodoníně se učí fotbal už i mrňata

Odmalička chytal ve fotbalové brance, ale přitom snil, že jednou bude slavným trenérem. Bude učit hráče. Radit jim, pomáhat, v noci před zápasy nespat a vymýšlet nejlepší sestavu. „Moc mi dali moji trenéři, kteří mi pomáhali. Víc mě však inspirovali ti, kteří mně nepomohli,“ říká trenér mládeže FK Hodonín Michal Bíza.

číst dále

Softball v Ledenicích? Začalo to vypůjčenými rukavicemi

V Ledenicích založila softballový klub, a to celkem náhodou. V současné době patří ke špičce domácí extraligy a zároveň je líhní nových talentů. Velkou zásluhu na tom má Hana Korčáková, která se věnuje dětem a zároveň je manažerkou Žraloků Lednice.

číst dále

Trenér Drmola nedělá ze zápasu vědu a nechce bábovky

Už 27 let je trenérem zápasníků Zdeněk Drmola. V klubu Lokomotiva Krnov se stará bez nároku na odměnu o děti od pěti do 15 let. Dobře ví, že prostřednictvím zápasu lze vychovat sebevědomé, nebojácné, odvážné a také zdravé osobnosti. Je to sport, v němž jde o to položit soupeře na lopatky, ale nezpůsobit mu bolest či zranit ho.

číst dále

Z neplavců dělám plavce, říká trenérka Sychrová

Hop, sem, tam… Zvyš tempo. A znovu. Plavání je velká dřina. Trenérka Michaela Sychrová se ji snažit zpříjemnit. A hlavně povzbudit! Když jí na trénink přijde čtyřleté dítě, napumpuje do něho sebevědomí. Jak moc velké? „Řečeno s nadsázkou – dítě se pak nebojí vody, ale voda se bojí jeho,“ směje se Sychrová.

číst dále

Metoda hokejového trenéra Němce: Hra a zase hra!

Co nejvíc potěší Petra Němce z hokejového klubu HC Kopřivnice, stále aktivního hráče a zároveň trenéra pěti až osmiletých dětí? Že když se prohraje, rodiče přijdou do šatny a potleskem kluky stejně pochválí. „Pochopili, že pro výchovu jejich ratolesti není důležité vyhrát, ale sportovat a užívat si život v partě,“ má jasno Němec, který se snaží lední hokej ve svém klubu rozhodně „nestresovat“.

číst dále

Radostová hrála hokej mezi muži! Nyní vede mládež

Může se stát první ženskou trenérkou ledního hokeje s nejvyšší licencí. K tomu však musí Zuzana Radostová v září udělat státní zkoušky na vysoké škole. Je zapálená do hokeje, však ho také hrála. Dokonce si zkusila čtvrtou nejvyšší ligu mezi muži! Nyní se orientuje na práci s dětmi, ta ji baví nejvíce. Co je jejím snem? Dostat se s trénováním tak daleko, kam až to půjde. „Tím, že jsem žena, tak musím být dvakrát tak dobrá,“ ví pětadvacetiletá Radostová z Karlových Varů.

číst dále

Trenérce házené pomáhá v těžkých zápasech desatero. Hráčky semkne, říká Šmrhová

Své svěřenkyně vedla k trofejím v ligových soutěžích a na mládežnické olympiádě. A dopomáhalo jim k tomu speciální desatero. Házenkářská trenérka DHC Plzeň Jaroslava Šmrhová jim ho napsala před důležitým turnajem na kartičky a hráčky se ho musely naučit. Kde vzala inspiraci? „Přečetla jsem knihu o fotbalového sportovního psychologa, inspirovala jsem se a desatero pro holky připravila,“ tvrdila Šmrhová, pro kterou je při práci s dětmi důležitý také humor.

číst dále