Jihočeský kraj vyjadřuje podporu koučům mládeže. Proběhne zde první krajské kolo akce Díky, trenére

12.04.2023

Akce Díky, trenére má za cíl podporovat ty, kteří učí děti lásku k pohybu a základy fair play. Mnoho koučů se navíc trénování věnuje ve volném čase, o víkendech vozí týmy na soutěže a místo dovolené jezdí na soustředění. Často navíc jen za symbolický příspěvek, mnoho z nich dokonce zcela zadarmo. Největší motivací je pro ně často radost a poděkování od jejich svěřenců.

„Dobře si uvědomujeme, že největší hodnotu má pro trenéry poděkování přímo od lidí v jejich okolí. Prosto jsme se letos rozhodli uspořádat první krajské kolo a těšíme se, že se přijde podívat spousta mladých sportovců a atmosféra bude snad ještě lepší než na pražském finále. Moc si vážíme toho, že nám Jihočeský kraj vyšel vstříc a pomohl nám tuto myšlenku přenést do reality,“ vysvětluje Petr Rydl z agentury Konektor, zakladatel akce Díky, trenére.

Volba Jihočeského kraje pro pilotní ročník krajského kola nebyla vůbec náhodná. Vítězky dvou předchozích ročníků totiž shodně pochází právě z jižních Čech. Trenérkou mládeže 2021 se stala Hana Novotná, trenérka mažoretek z Blatné. V posledním ročníku si pak titul doslova vybojovala Monika Vojtová z Fight clubu České Budějovice.

„Když mi přišel email s nominací a poděkováním, bylo to pro mě nesmírným povzbuzením a důkazem toho, že má moje práce smysl. Díky vítězství se pak začalo hlásit spousta nových zájemců, dokonce mě oslovili starostové z okolí Budějovic s tím, že by chtěli u nich v obci otevřít kroužek karate. Jsem proto velmi ráda, že se bude Den trenérů mládeže konat přímo u nás v jižních Čechách a pomůže ještě více podpořit pohyb u místních dětí,“ říká Monika Vojtová.

Přihlásit svého oblíbeného trenéra či trenérku do ankety může kdokoli na stránkách akce Díky, trenére, a to až do 30. dubna. Každý kouč pak dostane dopis s poděkováním od těch, kteří jej nominovali. V minulém ročníku mladí sportovci a jejich rodiče vyjádřili díky více než 350 trenérům.

Porota natočí s nominovanými trenéry medailonky a vybere finalisty, kteří se na podzim setkají na Dni trenérů mládeže v Českých Budějovicích. Zde budou spolu se svými svěřenci soutěžit o titul Trenér mládeže Jihočeského kraje 2023 a postup do celorepublikového finále, které se bude konat v Praze.

„Jihočeský kraj sport dlouhodobě podporuje sport – a nezapomínáme při tom ani na ty nejmladší. Rozvíjet lásku k pohybu u dětí je nesmírně důležité a role trenérů mládeže je při tom nenahraditelná. Nesmírně rádi jsme proto přijali nabídku uspořádat první krajské kolo Díky, trenére. Vnímáme to jako příležitost vyjádřit všem jihočeským koučům poděkování a podpořit je v další činnosti,“ komentuje Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Kromě titulu a šance zúčastnit se finále budou jihočeští trenéři soutěžit také o finanční příspěvky od podporovatelů akce na provoz klubu nebo třeba zahraniční tréninkovou stáž. Kromě Jihočeského kraje je partnerem Díky, trenére také Národní sportovní agentura, a ČSOB. Akce probíhá za podpory nadace ČEZ a statistické zpracování a analýzu realizuje výzkumná agentura IPSOS.

„Doufáme, že se nám letošní pilotní ročník krajského kola povede a poděkování přijde co nejvíce jihočeským trenérům. Od příštího roku bychom pak rádi pořádali dvě až tři kola ročně, aby se postupně dostalo na trenéry po celé České republice. Všichni kouči si totiž zaslouží slyšet od svých svěřenců: Díky, trenére!“ uzavírá Petr Rydl.

sdílet | Zpět