Vaše sportování

Oslavte s námi Světový den laskavosti 13. 11. 2017

Děti ve věku 6-15 let si vyzkouší vykonat nezištný laskavý skutek v rámci Světového dne laskavosti. Tímto happeningem chceme zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat veřejnost. Hlásit se mohou základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové instituce, dětské domovy z celé České republiky.

číst dále

Hvězdy pro legendy 21. 6. 2017

Ty největší hvězdy světové házené přijedou na konci června do Prahy, aby společně s Filipem Jíchou a dalšími oslavily výročí historických úspěchů české reprezentace. Akci s názvem Hvězdy pro legendy bude ve dnech 19. - 21. června 2017 hostit pražská Štvanice, součástí programu bude i házenkářský maraton otevřený veřejnosti.

číst dále

Top Kid Run 17. 6. 2017

Svěřenci, rodiče, trenéři, zveme vás na terénní závody dětí Top Kid Run, který se koná 17. června 2017 ve Ski areálu Opálená

číst dále

BAVARIA WORLD CUP 2017

V neděli 11. června 2017 pořádá Rugby Club Kralupy nad Vltavou na hřišti v Mikovicích výjimečný turnaj pro kategorie přípravek ve věkových kategoriích U8 a U10.

číst dále

Zamyšlení nad dětským sportem

řed měsícem byl v navíc časopise Pediatrics (oficiální časopis Americké pediatrické společnosti) publikován článek, který mě velmi zaujal a bohužel zároveň potvrdil můj sílící pocit, že v dětském sportu dochází k negativním změnám. Tuším, že se jedná o dost kontroverzní téma, protože jsem nucen zpochybnit i některé základy, na kterých je postaveno naše baseballové hnutí.

číst dále

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Velcí bezejmenní hrdinové

Víte o tom, že v nejvýznamnějších soutěžích světa NHL či NBA nejsou požadovány žádné trenérské licence jako třeba u nás nebo jinde v Evropě? Řídí se tam za vodou zákonem trhu. Je to jednoduché: věří se více kvalitě a dobré pověsti než diplomům.

číst dále

Jágr se učil golfový úder pomocí vizualizace, tvrdí Jelínek

S Jaromírem Jágrem pracoval Marian Jelínek několik let. Byl jeho osobním koučem, často společně zkoušeli zcela nové věci. Teď z nich nejslavnější český hokejista těží. Jelínek, uznávaný expert na kondiční a mentální přípravu sportovců, se svěřil, jak se společně s Jaromírem pracovali na změny techniky střely.

číst dále

Tečka za sezonou a přes stovku nadšených kluků

ucet týmů, 120 nadšených fotbalistů ročníků 2007 a mladších, tak vypadal fotbalový turnaj Limuzíny Cup 2015 pořádaný TJ Velká Polom. Udělal tečku za sezónou 2014/2015 a přilákal nejlepší týmy z Moravskoslezského kraje.

číst dále

Je dobře, že máme Nymburk, ale talenti by měli hrát víc

Účast Nymburka v lize je nutná, její účastníci potřebují konfrontaci s ním, to je pozitivní, shodují se trenéři mládeže nominovaní do soutěže Díky, trenére. Zároveň z odpovědí na jednu z otázek z ankety vyplývá, že mistrovský klub by neměl před talentovanými českými hráči dávat v takové míře přednost cizincům.

číst dále

Spojit rozum s emocemi jako Jágr, slyšeli trenéři z Kutné Hory

V půl šesté odpoledne v kutnohorské ulici Kamenná stezka líně postává pětice aut. Půl hodiny poté není před místní základní školou kde zaparkovat. Plná je rovněž aula uvnitř. O co je takový zájem? Trenérům budou přednášet na téma „mentální koučink“ Marian Jelínek s Kamilou Jetmarovou.

číst dále

Titul je ve správných rukou, shodli se trenéři stolního tenisu

Při blázinci kolem hokejového mistroství světa v Praze a Ostravě tak trochu zůstalo v pozadí vyvrcholení extraligy stolních tenistů. Extraligový titul ve finále play-off soutěže mužů získal STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, nad DTJ Hradec Králové zvítězil 3:0 na zápasy (4:1, 4:0, 4:3).

číst dále

Když se akrobatický rock and roll stane součástí

ouhra trenéra a tanečníka je v rokenrolu podmínkou pro úspěch ve vyšších soutěžních kategoriích. Pro patnáctiletá až dvacetileté tanečníky se párový rock and roll v kategoriích B nebo A musí stát vnitřní součástí. A to je z velké části zásluha trenéra.

číst dále

Na Floridu nebo do Ajaxu? Kde je vaše vysněné tréninkové středisko?

Díky, trenére může jednomu trenérovi nebo trenérce splnit sen v podobně pobytu v prestižním světovém centru. Vítězi na to dáme 100 000 korun a jako bonus 50 000 korun na práci s dětmi ve sportovním klubu. Kam byste se chtěli podívat, do jakého vyhlášeného střediska byste případně jeli? Redakce Díky, trenére se zeptala

číst dále

Chcete, aby děti sportovaly? Zkuste to jako ve Štětí!

„Učím na druhém stupni fyziku, matematiku a tělocvik – a musím se s něčím svěřit. Vůbec není pravda, že děti nesportují a jen sedí u počítače. Stačí nabídnout jim zajímavý program,“ pochlubila se redakci Díky, trenére projektem Sportovních družin Alena Francová ze Štětí, kde působí na ZŠ Ostrovní.

číst dále

Proč tak málo skáčeme? Malí atleti vyzpovídali svého trenéra

Lukáš Kraft se začal trenérské činnosti věnovat před dvěma roky. Tehdy se jako nadšený rodič zeptal, zda v klubu nepotřebují pomoct. A tak začal pomáhat s tréninky atletické přípravky a rok dělal pomocného trenéra. Momentálně připravuje dvě skupiny atletické přípravky a dvě skupiny dětí v atletické školce, kde sportují nejmenší – předškoláci. Jeho svěřenci z Triatletu Karlovy Vary připravili pro redakci Díky, trenére speciální věc – trenéra Lukáše Krafta vyzpovídali.

číst dále

Díky nadšencům se stal v Březiněvsi fotbalový zázrak

V září tomu bude šest let, co v Březiněvsi tátové, sami fotbalisté, vzkřísili mládežnický fotbal, po němž nebylo vidu ani slechu 25 let. Zatímco v době temna místní klub nebyl schopen z mnoha důvodu sestavit jediné družstvo dětí, nyní dvacítka obětavců, vesměs v dvojroli táta – trenér, pracuje s víc jak 160 hráči v devíti družstvech.

číst dále

Anketa trenérů: Florbalové Superfinále bude boj!

Vrchol florbalové sezóny je tady a redakci Díky, trenére zajímalo, jak by trenéři nominovaní do soutěže k němu přistoupili. Položili jsme jim tři otázky. Zeptali jsme se, kdo podle nich v Superfinále uspěje – Tatran Střešovice nebo Mladá Boleslav?

číst dále

Při rokenrolu se na trenéry nezapomíná

e to tady, akrobatický rock and roll má začátek jarní sezóny už za sebou. V Benátkách nad Jizerou se sešly přes čtyři stovky soutěžících, aby předvedly umění v nejdynamičtějším tanci.

číst dále

Když je rodičák v Hodoníně v neděli

Mami, tati, rodičák je v neděli! Na chvilku tahle informace vnesla do mnoha hodonínských rodin úvahy, zda se škola náhodou nezbláznila, ale brzy se vše vysvětlilo. Šlo o setkání trenérů z místního klubu, rodičů a dětí ve sportovní hale pod názvem Fotbalový „rodičák“ – opravdu v neděli.

číst dále

A přece se stolní tenis ve Vyšším Brodě hraje. A úspěšně!

Kroužek stolního tenisu Základní školy ve Vyšším Brodě – dlouhé jméno ryze mládežnického klubu. Ještě delší byly porodní bolesti před jeho vznikem. Děti, které se původně rozhodly věnovat hře s pálkou v nedalekých Loučovicích, zde byly nechtěné. Neustále někomu překážely.

číst dále

Pohoda a radost aneb Jak se hraje Míchačka

„Už několikátým rokem organizuji florbalový turnaj pro děti. Zvláštnost je v tom, že si tentokráte neobléknou dres svého družstva, třeba Sparty, Slavie, Sokola Královské Vinohrady či Střešovic, ale hrají za týmy, jejichž složení určí los,” svěřil se Michal Eisenkolb, trenér elévů AC Sparta Praha.

číst dále

Liberec táhla větší dravost, ohlížejí se trenéři

Po 12 letech čekání na titul vyhrála UNIQA extraligu volejbalistů Dukla Liberec. To v soutěži žen opět kraloval Prostějov. Trenérům, které jejich příznivci nominovali do soutěže Díky, trenére, položila redakce stejnojmenného webu po skončení soutěže tři otázky.

číst dále

Dětské ragby? Žádné zákeřnosti nečekejte

Díky, trenére dostalo pozvánku na turnaj dětí v ragby ve Zbuzanech. A tak jsme se do velké haly na kraji Prahy vydali. Čekalo nás 400 dětí a několik týmů. Ragby je veřejností vnímané jako nelítostný sport plný soubojů a potyček. Jak jsme se však přesvědčili – na dětském turnaji byla k vidění úplně jiná atmosféra, přátelská. „Ragby je přívětivý sport pro diváky a veřejnost. To je hlavní krédo světové federace. Snažíme se o to, abychom si atmosféru vychutnali i tady,“ říká Tomáš Kohout, trenér z Ragby Club Mountfield Říčany.

číst dále

Národní házená v Řevnicích: pro děti skoro zadarmo

Řevnice, rodiště legendy Martiny Navrátilové, vybízí ke spojení s tenisem. Jenže kroky místních začínajících sportovců léta nevedly jenom za tenisem, ale také na hřiště pro národní házenou, která má zde téměř 90letou tradici. Hraje se zde od roku 1926.

číst dále