Díky, trenére má první vítězku. Trenérkou mládeže roku se stala mažoretka Novotná

27.09.2021

Sportovně-společenskou akci Díky, trenére poprvé v historii ovládla žena. V sobotním velkém finále v pražské UNYP aréně zvítězila Hana Novotná z týmu mažoretek Prezioso Blatná. Divákům se svými svěřenkyněmi předvedla dynamické vystoupení a získala nejvíce bodů ve třech týmových soutěžích. Titul Trenér mládeže roku 2021 oslavila hned tancem se svým týmem. „Byl to naprosto úžasný a jedinečný den. Celá soutěž je tak pozitivně naladěná, že nejde o to, kdo vyhraje, ale o krásnou myšlenku akce,“ prohlásila Novotná. Na druhém skončila Eva Drešerová z volejbalového týmu Lvi Praha a třetí byla hokejistka Blanka Jiskrová z Energie Karlovy Vary.

Kvůli pandemii se velké finále muselo z loňského roku přesunout na sobotní termín. Do pražské arény se sjeli trenéři a jejich svěřenci z vybrané osmičky. V hale se tak proháněli hokejisti, softbalisté, volejbalisté, bojové pózy prezentovali karatisté a asi zcela poprvé na palubovku vjely jachty pro děti. „Koncept Díky, trenére je naprosto unikátní – v jeden moment se sejdou zástupci z rozličných sportů, kteří spojí síly pro to, aby zvítězil jejich oblíbený trenér. Diváci s bubny fandí při prezentacích tréninkových jednotek,“ popsal atmosféru v hale Petr Rydl, zakladatel celé akce.

Po osmiminutových představení jednotlivých účastníků společně se svými svěřenci pak porota rozhodla o čtyřech postupujících do finále. V ní byl Marian Jelínek, kouč vrcholových sportovců a sportovní psycholog. Dále Zděnek Vojta, metodik pro trénování dětí a mládeže, Fabiana Bytyqi, úspěšná česká boxerka nebo hokejista David Vinš, předchozí vítěz. Ti nakonec vybrali do finální čtveřice kromě třech trenérek také Filipa Suka z Karate nás baví. Finalisté si vylosovali tři mladé sportovce od trenérů, kteří se už dál nedostali. Museli se s nimi sladit, aby uspěli ve třech krátkých týmových soutěží.

Nejvíce bodů v nich získala Hana Novotná z Blatné. „Měla jsem úplně úžasné děti, se kterými se mi skvělo spolupracovalo,“ popsala Novotná, která začala v Blatné trénovat mažoretky před dvanácti lety. Od té doby se „Precizosky“ staly mistryněmi Evropy a světa. Od organizátorů získala 40 tisíc korun plus 10 tisíc na klub. „Hlavně jsme chtěli propagovat více náš sport, který je známý jako pochodování na dechovku. Všichni viděli, že naše mažoretky jsou o něčem jiném. Myslím, že v Blatné díky tomu získáme více respekt a pozornost. Chceme na sebe upozornit také v České obci sokolské,“ dodala Novotná.

Kromě toho obdržela vítězka od firmy Puma titul Trenérka Srdcařka a 50 tisíc korun na nákup sportovního vybavení. Trenérem Sympaťákem se stala volejbalistka Eva Drešerová, která od ČSOB dostala 15 tisíc korun. Navíc za druhé místo v akci Díky, trenére 30 tisíc a 10 tisíc korun na klub. To 20 tisíc a 10 tisíc korun obdržela hokejistka Blanka Jiskrová z Karlových Varů.

Díky, trenére se za šest ročníků těší velkého respektu mezi sportovními svazy a veřejnosti. Jednotliví kandidáti na titul Trenér mládeže roku je konzultován s kapacity jednotlivých sportů. Svého oblíbeného trenéra může nominovat na webových stránkách kdokoliv. „Šestým rokem se snažíme podporovat lidi, kteří ve svém volném času věnují energii dětem a vedou je ke sportování. Vyzdvihujeme jejich konkrétní příběhy. Děkujeme také letošním partnerům projektu, konkrétně finanční skupině ČSOB, Nadaci ČEZ a sportovní značce Puma za jejich podporu trenérům mládeže,“ říká Petr Rydl, hlavní organizátor akce.

mh

sdílet | Zpět