V polovině ledna startuje 4. ročník

03.01.2018

Že se na trenéry dětí a mládeže zapomíná a dětské sportování je přehlížené? Tak tohle přesně mění sportovně-společenská akce Díky, trenére. Zhruba od poloviny ledna odstartuje její 4. ročník. Opět bude možné na webové stránce nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o prestižní zahraniční stáže nebo finanční podporu klubu. Organizátoři za tři roky dostali tipy na více než 3000 trenérů z 55 sportovních odvětví.

Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vede mladé florbalisty z pražské Sparty. V roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína – Michal Bíza. Loňský titul trenéra mládeže získal opět fotbalista, a to Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava.

Jak se bude hrát v roce 2018?

A kdo obdrží cenu Trenér mládeže 2018? První krok bude jako vždy nominace trenéra od kohokoliv z jeho okolí. Trenér vyplní lehce obměněný dotazník a jeho odesláním se dostane do soutěže.

Následně vybereme 32 čtvrtfinálových trenérů a jejich nominující budeme kontaktovat s doplňujícími dotazy. Po kontrole trenérů společně s jednotlivými svazy a odborném výběru vznikne semifinálová 16 nejlepších, které navštívíme v jejich klubech opět po celé České republice. Dostanou tak větší prostor v médiích a na našem webu. Chceme natočit atraktivní videa z trénování dětí, které budou všechny inspirovat.

Finále s názvem Den trenérů mládeže, do kterého postoupí Top 8 trenérů a trenérek mládeže po pečlivém výběru odborné poroty, se uskuteční na přelomu září a října. Důraz v něm bude kladen na show a zábavnost vystoupení, které bude trvat maximálně 8 minut. Hodláme všem ukázat, že trénovat děti je jedna z nejzábavnějších činností. Finále bude velkolepé a užijí si ho samotní účastníci se svými svěřenci. Loňský Den trenérů mládeže se uskutečnilo opět v pražské hale na Podvinném mlýně a sledovalo ho více než 450 diváků. Celý den byl naprosto skvělý, všichni jsme si ho užili.

A o co přesně se bude bojovat v letošním roce? O ceny za 140 tisíc korun!

Vítěz soutěže Díky, trenére získá pro sebe ceny v hodnotě 50 tisíc korun! Oceněn bude i druhý nejlepší v celkovém pořadí – ten získá 40 tisíc korun. Třetí v pořadí obdrží od organizátora 30 tisíc korun. Čtvrtý v pořadí dostane od organizátora 20 tisíc korun. Oceněni budou také trenéři, kteří se dostanou do semifinálové 16.

Tak vydržte a tešíme se opět na všechny nominace!

Tým Díky, trenére

mh

sdílet | Zpět