Soutěž Díky, trenére slaví rekordní počet nominací. Lidé vyjádřili díky 1 007 koučům

18.05.2023

Cílem akce Díky, trenére je vyjádřit vděk a podporu těm, kteří výrazně přispívají k rozvoji sportovních dovedností u mládeže. Právě trenéři mládeže jsou totiž ti, kteří v dětech formují lásku k pohybu, sportu a zdravému životnímu stylu. Do života v nich budují kolektivního ducha, učí je fair-play a pěstují v nich smysl pro povinnost. Práci s dětmi věnují velkou část svého volného času a mnohdy s nízkým či žádným finančním ohodnocením. Vše dělají z lásky ke svému sportu a dětem.

Svěřenci a jejich rodiče jim za to mohou poděkovat například právě nominací do soutěže Díky, trenére. Letos tak učinili u více než tisícovky z nich.

„Jsme moc rádi, že v rámci 8. ročníku můžeme zprostředkovat poděkování rekordnímu počtu trenérů. Práce všech 1 007 z nich si zaslouží být oceněna a těší nás, že můžeme být u toho. Oproti loňským 350 nominacím jde o výrazný skok a jasný signál, že si Češi trenérů mládeže váží stále více. Doufáme, že příští rok se o akci dozví ještě více lidí a poděkování dostane co nejvíce skvělých koučů a kouček,“ komentuje počet nominací zakladatel akce Petr Rydl z agentury Konektor.

Kromě poděkování, které trenérům přišlo na jejich e-mailovou adresu, mohou nominovaní získat finanční podporu pro svůj klub nebo na zahraniční tréninkovou stáž. O tyto ceny budou soutěžit na Dni trenérů mládeže, kam postoupí 2 trenéři z nového krajského kola a 6 vybraných porotou v čele s Marianem Jelínkem.

Novinkou je krajské kolo

Krajské kolo se v rámci akce bude letos konat vůbec poprvé, a to v jižních Čechách. Na podzim se tak v Českých Budějovicích sejdou vybraní finalisté z jihočeských klubů, kteří budou soutěžit o titul Trenér mládeže Jihočeského kraje 2023, společně s postupem do celorepublikového finále. Na slavnostní den jsou zvaní rovněž všichni fanoušci jihočeských klubů, kteří chtějí finalisty podpořit a užít si atmosféru soutěžního dne.

„Z jihočeského kraje bylo nominováno 108 trenérů. Tak vysoké číslo je pro nás jasným signálem k tomu, že je o krajská kola zájem. V příštím roce je tak plánujeme pořádat ve více krajích. Uvědomujeme si totiž, že největší hodnotu má pro trenéry poděkování přímo od lidí v jejich okolí,“ vysvětluje Rydl.

Partnerem sportovně-společenské akce Díky, trenére jsou Národní sportovní agentura a ČSOB. Akce probíhá za podpory nadace ČEZ a statistické zpracování a analýzu dat realizuje výzkumná agentura IPSOS.

sdílet | Zpět