Návštěvy TOP 16: Trenérská naděje Antonín Palatínus má již dnes velké renomé

13.08.2018

Antonín Palatínus je mladý nadějný trenér, který se rozhodl zasvětit svůj život trénování dětí. Florbalové prostředí mu svou šíří poskytuje možnosti se do trénování pustit naplno, a tak se o něm již dnes dozvídáme, když patří do TOP 16 trenérů mládeže ankety Díky, trenére.

Od 15 let se pohybuje okolo florbalu. Poté, co jej omrzelo být v brance hokejové Mladé Boleslavi, se rozhodl přejít na o poznání mladší sport, který má momentálně druhou nejpočetnější členskou základnu v republice. V TJ Turnov se mimo svých tréninků zapojil i do trénování mladších ročníků, což jej chytlo natolik, že se rozhodl florbalu podřídit více.

Po střední škole se Antonín rozhodl pro Fakultu tělesné výchovy a sportu, specializaci trenérství florbalu, na Univerzitě Karlově v Praze. S přesunem do Prahy souvisela i povinnost změnit klub, a proto dnes působí třetím rokem v Bohemce. Aktuálně již vede tři nejmladší kategorie: přípravku, elévy a mladší žáky, kde není tlak na výsledky. Vedle toho sám aktivně působí v lize, takže svěřenci jej mohou vidět v akci.

Trénink se dětem snaží zpestřovat neustálým obměňováním organizace tréninku, vymýšlením nových her a různými způsoby, jakým se děti učí dovednosti. „Na trénování mě nejvíce baví dětské upřímné projevy štěstí a radosti z pohybu, z nově naučených dovedností, z vítězství, ale i proher.“ V rámci zvýšení motivace dětí v Bohemce zavedli projekt Barevný florbal. Náramky různých barev odměňují děti nejdříve za základní všestranně pohybové dovednosti, přičemž barvy „nejlepší“ jsou spojeny s pozdějším osvojením florbalových dovedností.

Tondův vztah k dětem není omezen pouze na prostředí haly. Díky svému věku má k mládeži celkem blízko, což dokládá: „Největší radostí je vždycky vyprávění historek ze školy, z víkendu a další svěřování se s úspěchy i problémy, které se dětem zrovna dějí.“ A přiznává: „Jsem moc rád, že je mi umožněno kladně zasahovat do osobnostního rozvoje člověka a pomoci mu nacházet ty správné životní hodnoty.“

Za poslední roky se mu i částečně změnily ambice. Zatímco dříve se chtěl věnovat pouze nejmladším, nyní přiznává, že by z nich rád vychoval florbalisty, které bude trénovat i v dospělosti a to na jakékoliv úrovni. Přestože se trénování věnuje pouze 4 roky, už dnes mu řada svěřenců vzkazuje: „Díky, trenére!“

mh

sdílet | Zpět