Na tréninky Ivety Brabcové jezdí děti z celého okolí, mají skvělou partu

17.09.2017

Když Iveta Brabcová vybírala sport pro svoji dceru, volba padla na házenou, kterou Iveta sama v mládí hrávala. Nejprve chtěla být podle svých slov jen k ruce, pomoct dceři s taškou a s pitím, o pár měsíců později už získala první trenérskou licenci. Po šesti letech trénování za Ivetou do Žirovnice dojíždí i děti z 30 kilometrů vzdálených měst a pod jejím vedením sbírají úspěchy na mezinárodních turnajích. V letošní anketě Díky, trenére patří mezi TOP 30.

Ačkoliv Iveta Brabcová trénování věnuje 12 hodin týdně, chodí podle svých slov na tréninky házené dobíjet baterky. Motivuje ji totiž parta, kterou se svými svěřenkyněmi má. Za příklad dává třeba nedávný mezinárodní turnaj Prague Handball Cup, kde její družstvo skončilo třetí.

„Je to ta parta, ta součinnost týmu. Holky se na tak náročném turnaji hecnou, a i když přespávají po školách, jsou nevyspalé, prokousávají se turnajem, nikdy to nevzdávají, prostě se kousnou, je tam ta chuť jít hrát, jít bojovat. Někdy jsou zpocené a unavené a ještě chtějí trénovat dál, zapojují do tréninků svoji dětskou kreativitu a vymýšlejí, co ještě by mohly při trénování procvičit. Umí se i vyhecovat, když se nedaří, táhnou za jeden provaz. A když přijdou nové holky, do party je začlení. Když to vidím, dává mi to sílu trénovat, posouvat se dál.“

Iveta ví, že partu neutužují jenom skvělé výsledky, ale taky společně strávený čas. Proto se svými svěřenkyněmi často podnikají i různé další akce.

„Mám radost, když pořádáme nějakou akci, která není přímo házenkářská, jako jsou rafty a jede celá banda včetně rodičů. Zkrátka ta parta tam prostě je. My to nemáme tak, že bychom jenom trénovali a jezdili po turnajích. Chci, aby děti měly opravdové zážitky, aby neseděly jen u počítače, ale chtěly se hýbat. Úspěchy jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu, spíš je podstatné vychovávat mládež pro budoucnost, aby byly zdravé a měly smysl pro povinnost a důvěru, aby se vyvíjely všestranně,“ dodává Iveta s tím, že se snaží děti pro sport nadchnout a ukázat jim, že je to zábava, že pohyb přináší radost, a že je smysluplným trávením volného času.

mh

sdílet | Zpět