Finále se blíží! V sobotu budeme znát vítěze. Nastudujte pravidla

02.11.2015

Často se nás ptáte, jak vybereme Trenéra mládeže 2015. Vždyť finále projektu Díky, trenére se blíží. Již v sobotu poznáme vítěze! Den trenérů mládeže se uskuteční 7. listopadu v brněnské hale Tatran Bohunice. Rozhodne o všem porota nebo divácké hlasování? Ne! Vítěze určí soutěže a hry. Tak, jak se na mládežnické sportování patří. Finále bude probíhat ve 2 kolech.

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=0ypXBqMteH8


1. kolo

Prezentace Top 10 trenérů

V současné době máme Top 10 trenérů. Jak jsme k nim přišli? Do celého projektu bylo nominováno 1503 trenérů. Na základně vyplněného dotazníku jsme nejprve vybrali Top 30, za kterými jsme vyjeli. Z osobních poznatků a po komunikaci s jednotlivými sportovními svazy a metodiky jsme zvolili Top 10 trenérů. Ti předvedou na Dnu trenérů mládeže oblíbené cvičení se svými svěřenci před porotou. Každý trenér dostanete na to pět minut. Trenérku či trenéra nejprve vyzpovídá moderátor a pak se bude sportovat.

Porota, kterou představíme ve středu, má za úkol zvolit čtyři nejlepší trenéry. Ke každému trenérovi a trenérce se vyjádří a po patnáctiminutové poradě se stanoví finální Top 4. Ti postoupí do druhého kola.


2. kolo

Soutěže

Každý trenér dostane přidělené čtyři svěřence. Ne však svoje, ale cizí od jiných trenérů, kteří do finálního kola nepostoupí. Děti se rozlosují na místě. Trenér je bude muset za krátkou dobu poznat, rozeznat jejich schopnosti. Čtyři trenéři budou soutěžit o titul ve třech týmových hrách. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce bodů.

1. hra – PokladyDoprostřed postavíme koš s tenisáky a ze všech stran budou k němu přibíhat čtyři týmy. A to vždycky po jednom dítěti. Cílem je, aby tým získal co nejvíce tenisáků do svého koše. Pozor! Počet tenisáků je limitovaný, stejně jako délka hry – ta bude trvat pět minut. A ještě jedna specialita je – týmy budou moct mezi sebou krást. Trenér musí vyhodnotit, jestli poslat svého svěřence pro míč do koše nebo pro míč k jinému týmu. Míč se počítá pouze tehdy, pokud je v koši u týmu. Tým nesmí žádným způsobem svůj koš s míči bránit. Vyhrává tým, který na konci sesbírá co nejvíce míčů. Pokud dojde k bodové shodě, nastává rozestřel.