Do desítky finalistů Díky, trenére se dostala karatistka nebo trenérka národní házené

19.09.2017

Rozhodnuto, tři trenérky a sedm trenérů tvoří finálovou desítku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2017 a následníkem Michala Eisenkolba a Michala Bízy, vítězů prvních dvou ročníku, se rozhodne v sobotu 14. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze.

V základní nominaci jich bylo přes 1000 z 23 sportovních odvětví. Následoval výběr na Top 30. Poté jsme se s každým trenérem v průběhu posledních třech měsíců seznámili, pogratulovali, že se dostal mezi Top 30 vybraných trenérů mládeže z celé republiky. Podívali jsme se, jak si vede s dětmi při tréninku. Třicet cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků.

„Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními oborníky desítku pro finále. Bylo to ještě těžší rozhodování než v předchozích letech. Kvalita je opravdu vysoká.“ tvrdí za nás všechny Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2017, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Na finálovou čtyřku čekají ceny ve výši 140 tisíc korun.

Na vyvrcholení třetího ročníku akce se spolu s trenéry a jejich svěřenci těšíme i my, organizátoři. Také pro nás je finále odměnou za práci, kterou třetí rok odvádíme, abychom seznámili veřejnost s obětavými lidmi. S těmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, z lásky ke svému sportu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.

Letošní třetí ročník akce Díky, trenére ukázal, že rok od roku je o ní větší zájem. Ozývají se nejen rodiče či prarodiče děti, kteří jejím prostřednictvím děkují trenérům za jejich nelehkou činnost. Společně s nimi věříme, že představitelé sportovních organizací pochopí, že je čas, aby se všichni trenéři mládeže dočkali větší finanční odměny, která jim právem patří. A to přestalo být jen snem.

Top 10 trenérek a trenérů mládeže 2017 (řazené abecedně, dle příjmení)

Zdeněk Grygar

FC Baník Ostrava (fotbal)

Délka trenérské činnosti: 9 let

Slovem organizátorů: Bylo zajímavé zažít trenéra, který se najednou promění v pětiletého kluka a řádí s ostatními. Právě takhle získává na tréninku malé svěřence pro svůj milovaný fotbal.

__________________________

Dominika Hýsková

TJ Karate České Budějovice (bojová umění)

Délka trenérské činnosti: 17 let

Slovem organizátorů: Karate je sportem rychlé reakce. O tom, jak to umí učit děti od tří let, kolují v klubu legendy. Stejně jako o jejím umění udělat z tréninku zábavu a tím ho odlehčit.

__________________________

Tomáš Jirků

HC Stadion Vrchlabí (hokej)

Délka trenérské činnosti: 5 let

Slovem organizátorů: Jakou největší pochvalu slyšel od jednoho rodiče svých svěřenců? Tuhle jsem slyšela, jak si kluci povídali. Už se těším na trénink. Zase si budeme hrát. Kam se hrabe tablet!

__________________________

Milan Knébl

SKST Děčín (stolní tenis)

Délka trenérské činnosti: 45 let

Slovem organizátorů: Celé dny žije v herně. Hráč, funkcionář, ale když bylo v klubu třeba, uklízeč. Řidič, když vozí na zápasy děti, které trénuje. Má jedno přání. Aby jich u jeho sportu zůstalo co nejvíc.

__________________________

Vítězslav Kokoř

Badminton VK Aš (badminton)

Délka trenérské činnosti: 5 let

Slovem organizátorů: Trenér, který pobláznil děti z města dlouho badmintonem nepolíbeného. Klub má svoji akademii a učit se hrát chodí dokonce i žáci od první do páté třídy z jedné školy místo hodiny tělocviku.

__________________________

Matěj Koňařík

Florbalový klub Zlín Lions (florbal)

Délka trenérské činnosti: 8 let

Slovem organizátorů: Poznali jsme, jak přilákat do nového klubu za tři roky tři stovky dětí. Pořád si s nimi hrát. Přesně tak vypadají tréninky, z nichž se nechce nikomu domů. Dětem ani trenérovi.

__________________________

Bára Ptáčková

Fitness Center Báry a Hanky Šulcové Praha (aerobic)

Délka trenérské činnosti: 15 let

Slovem organizátorů: Vychovala nepočítaně mistrů světa a Evropy ve sportovním aerobiku jednotlivců. Těší jí to, stejně jako když vidí, že její svěřenkyně nasávají při sportu disciplínu, odhodlanost a preciznost.

__________________________

Karel Ševčík

RC Tatra Smíchov (ragby)

Délka trenérské činnosti: 25 let

Slovem organizátorů: Když uvidíte, s jakým zanícením bývalý skvělý hráč a trenér, jemuž prošlo rukama mnoho reprezentantů, připravuje děti, řeknete si stejně jako my. Chtěli bychom být mezi nimi.

__________________________

Alena Valášková

KNH Chomutov (národní házená)

Délka trenérské činnosti: 10 let

Slovem organizátorů: Národní házenou hrála 25 roků a z každého jejího pohybu, gesta, slova je cítit, jak má svůj sport ráda. A ještě víc děti, které s velkým zanícením trénuje.

__________________________

Martin Vaňka

Como – 3 gym (bojová umění)

Délka trenérské činnosti: 25 let

Slovem organizátorů: Pohled na jeho trénink potvrdil, co se o něm říká. Ke každému, ať má k sportu vlohy či ne, přistupuje se stejným elánem, jako by z něj chtěl vychovat mistra světa v thajském boxu.

__________________________

Zveme vás všechny na velké finále, které nazýváme Den trenérů mládeže a kde se dozvíme, který z této desítky získá titul Trenér mládeže 2017.

mh

sdílet | Zpět