Díky, trenére zná 8 finalistů! Přijďte je podpořit na Den trenérů mládeže

11.10.2022

Akce Díky, trenére zná 8 finalistů, kteří se setkají 22. října v Praze na Dni trenérů mládeže. Porota je vybrala ze 340 trenérů, které nominovali mladí sportovci a jejich rodiče. Cílem soutěže je vyjádřit poděkování a uznání trenérům, kteří se dětem věnují často ve volném čase a zadarmo. Osmička finalistů má nyní šanci získat titul Trenér mládeže 2022 i finanční příspěvky o celkové výši 200 000 Kč na zahraniční stáž nebo provoz klubu.

Mezi finalisty jsou letos vyrovnaně zastoupeni čtyři muži a čtyři ženy. Jenom dva trenéři se výukou malých sportovců živí, zatímco ostatní se mu věnují ve volném čase. Dva koučové se věnují hokeji, další dva zase u nás méně tradičnímu, ale čím dál oblíbenějšímu baseballu. Kromě toho je zastoupena házená, lakros, bojová umění a vůbec poprvé také kolečkové krasobruslení. Chybí naopak fotbal, ačkoli malí fotbalisté nominovali celkem 36 trenérů a trenérek. Dohromady přivedla osmička finalistů za posledních 5 let ke sportu více než 500 dětí.

„Díky, trenére jde do finále a my se už velmi těšíme na Den trenérů mládeže. Největší radost ale máme z toho, že se nám podařilo vyjádřit poděkování více než třem stovkám úžasných trenérů. Věříme, že pro každého z nich byl výhrou už děkovný dopis od jejich svěřenců, kteří je nominovali. O titul Trenéra mládeže 2022 se tedy sice utká jen osmička finalistů, ale vítězů máme 340,“ říká Petr Rydl, zakladatel akce Díky, trenére.

Osmičku finalistů vybrala odborná porota vedená hokejovým trenérem a mentálním koučem Marianem Jelínkem ze 16 trenérů, kteří postoupili do „semifinále“. Za každým z nich zástupci Díky, trenére vyrazili, aby je zažili přímo v akci, při trénování jejich svěřenců. Pro každého také natočili krátký medailonek, na který se můžete podívat na YouTube.


8 finalistů Díky, trenére 2022

· Barbara Bažantová, Lakros, TJ Sokol I. Smíchov

· Jiří Hamáček, Lední hokej, HCM Jaroměř

· Martina Hánová, Baseball, Hroši Brno

· Martin Pánek, Lední hokej, HC Poděbrady

· Matěj Ploch, Házená, SK Liberec Handball

· Karolína Soukupová, Kolečkové brusle, Artistic skating club Roller

· Jakub Ventruba, Baseball, Draci Brno

· Monika Vojtová, Bojová umění, Fight club České Budějovice


Přijďte na velké finále ročníku

Vyvrcholením celé akce bude Den trenérů mládeže, který se uskuteční 22. října v Praze v UNYP Aréně na Podvinném mlýně. Zde finalisté spolu se svými svěřenci předvedou nacvičenou ukázku svých sportů a zúčastní se několika soutěží. Vítěz si pak kromě titulu Trenér mládeže 2022 odveze také finanční příspěvek na rozvoj další trenérské činnosti. Zúčastnit se můžou podporovatelé jednotlivých trenérů i všichni ostatní sportovní nadšenci. Začátek akce je v 11.00 a všichni návštěvníci se mohou těšit na bohatý program s účastí celé řady sportovních celebrit.

„Naším cílem je upozornit na to, že práce trenérů mládeže je pro český sport a celou společnost nesmírně důležitá. Přitom se jim věnuje jen velice málo pozornosti. I samy děti a jejich rodiče bohužel často zapomínají, aby jim poděkovali za jejich práci a nasazení. Proto chceme dát mladým sportovcům možnost, jak svým trenérům vyjádřit poděkování a uznání, které si všichni zaslouží,“ uzavírá Rydl.

Partnerem Díky, trenére jsou Národní sportovní agentura, ČSOB, IPSOS, Nadace ČEZ a Puma.

Den trenérů mládeže

sobota 22. října 2022

Start 11.00

UNYP Aréna - Kovanecká 27, 190 00 Praha 9-Libeň

mh

sdílet | Zpět