Díky, trenére visí po celé republice.

01.11.2020

Finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére tvoří pět trenérek a tři trenéři. Kdo se stane Trenérem mládeže roku 2020 se rozhodne snad hned po ukončení tohoto pro sport nepřejícího roku. Mezitím jsme po republice vyvěsili billboardy s trenéry TOP 16 v jejich městech, jako poděkování za jejich záslužnou práci.

V základní nominaci bylo přes 300 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi. O svých cestách jsme rozhovořili v článku pražského Deníku nebo také ZDE s autorem letošních medailonků, Davidem Nejedlým.

Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními odborníky finálovou osmičku. Letos to bylo opravdu těžké rozhodování. Kvalita celé TOP 16 byla opravdu vysoká. S výběrem nám pomohla i finálová porota, ve které zasedne například Marian Jelínek, Natalie Hejková a jako již tradičně i úřadující vítěz, kterým je stále David Vinš, trenér hokejistů z Vimperka.

Složení TOP 8

Kdy a kde se finále odehraje?

Původní termín 8. listopadu vzhledem k různým omezením padá a finále je zatím přesunuto na sobotu 16. ledna. Sejdeme se v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze.

Akce billboardy

Letošní podzim je pro sportovce náročný, stejně tak pro trenéry mládeže, kteří přišli leckdy o náplň svého života. Rozhodli jsme se, že jim vytvoříme billboardy, aby lidé v jejich okolí věděli, že jsou v jejich okolí hrdinové, kteří si zaslouží být vidět a slyšet veřejně: Díky, trenére.

Potkali jste některý z billboardů? Pošlete nám fotku na naše sociální sítě a označte @dikytrenere.

Podívejte se na vybrané fota billboardů.

mh

sdílet | Zpět