Akce Díky, trenére zná 16 koučů, kteří se budou ucházet o titul Trenér mládeže 2022. Celkem poděkovali mladí sportovci více než 340 trenérům

30.06.2022

Akce Díky, trenére dnes zveřejnila seznam 16 kandidátů na titul Trenér mládeže 2022. Jsou mezi nimi trenéři mladých hokejistů nebo fotbalistek, ale i zástupci řady méně známých sportů od lakrosu až třeba po krasobruslení na kolečkových bruslích. Jen za posledních pět let přivedlo 16 nominovaných ke sportu přes 1 100 dětí. Nyní mají kromě zaslouženého poděkování šanci získat finanční příspěvky o celkové výši 200 000 Kč na zahraniční stáž či provoz klubu.

Celkově nominovali mladí sportovci na Trenéra mládeže roku více než 340 trenérů. Každý z nich zároveň dostal poděkování od svých svěřenců, kteří jim vyjadřují vděčnost a uznání za jejich práci. Odborná porota z nominovaných trenérů vybrala 16, kteří mají šanci získat titul Trenér mládeže 2022.

„Každý nominovaný trenér je pro nás už teď vítězem. Nejde nám totiž primárně o soutěž mezi trenéry, ale o vyjádření podpory a poděkování všem, kteří přivádějí děti ke sportu. Na druhou stranu ale víme, že soutěžení ke sportu patří. Proto se těšíme na setkání se všemi 16 trenéry i na velké finále, které proběhne na podzim v Praze,“ říká Petr Rydl, zakladatel akce Díky, trenére.

Mezi 16 vybranými je 10 mužů a 6 žen, stejným poměrem převažují také trenéři z Čech nad zástupci Moravy. Deset trenérů se také věnuje kolektivním sportům, šest sportům individuálním. S výjimkou dvou hokejových trenérů se všichni věnují letním sportům. Pouze 4 z vybraných koučů se trénováním živí, většina ostatních se dětem věnuje ve volném čase a zcela zadarmo.

Pouze tři sporty mají více než jednoho zástupce. Jsou jimi fotbal, hokej a baseball, které reprezentují dva trenéři. Mezi dalšími sporty pak najdeme tradiční disciplíny jako tenis, atletiku nebo kanoistiku, ale i méně rozšířené sporty jako jsou lakros nebo krasobruslení na kolečkových bruslích.

Štáb Díky, trenére nyní všech 16 trenérů navštíví a natočí s nimi krátký medailonek s rozhovorem a záběry z tréninku. Odborná porota na základě toho vybere finálovou osmičku, která se na podzim potká v Praze na Dnu trenérů mládeže. Zde se také utkají o titul Trenér mládeže 2022 a finanční odměnu na podporu další činnosti.

„Naším cílem je ocenit trenéry, kteří dovedou zaujmout co nejvíce dětí a ukázat jim krásu jejich sportu. Neoceňujeme proto trenéry budoucích olympioniků, ale ty, kteří dokáží mladé sportovce nadchnout pro pohyb a fair-play. Věříme totiž, že to je hlavním smyslem sportu,“ uzavírá Rydl.

Partnerem Díky, trenére jsou ČSOB, IPSOS, Nadace ČEZ a Puma.

Seznam postupujících TOP 16 Díky, trenére:

Barbara Bažantová

Lakros

TJ Sokol I. Smíchov

____________

Jan Čížek

Atletika

Sportovní Centrum Nové Strašecí

____________

Martin Franta

Rugby

RC JIMI Vyškov

____________

Jiří Hamáček

Lední hokej

HCM Jaroměř

____________

Martina Hánová

Baseball

Hroši Brno

____________

Michal Juda

Tenis

TC-MJ TENIS Líšeň

____________

Miroslav Keberle

Florbal

FBC TIGERS PORUBA

____________

Jan Merenus

Kanoistika

SK Kanoistika Česká Lípa

____________

Josef Novák

Fotbal

FC Peč

____________

Martin Pánek

Lední hokej

HC Poděbrady

____________

Jaroslava Pavlovičová

Gymnastika

SK Plhov - Náchod

____________

Matěj Ploch

Házená

SK Liberec Handball

____________

Jana Sikorová

Fotbal

FK Frýdek – Místek, FK Třinec

____________

Karolína Soukupová

Kolečkové brusle

Artistic skating club Roller

____________

Jakub Ventruba

Baseball

Draci Brno

____________

Monika Vojtová

Bojová umění

Fight club České Budějovice

sdílet | Zpět