Akce Díky, trenére se líbí 80 procent rodičů

08.02.2017

Bez žádné reklamy, billboardů nebo letáků vtrhla na sportovní svět akce Díky, trenére. Podle výzkumu agentury Ipsos se líbí každým rokem stále více lidem. Znalost projektu stoupla napříč téměř všemi kraji a podporuje jí více než 80 procent rodičů. Obzvlášť velké přízni se pak těší mezi rodiči dětí sportujících v klubu. „Naší snahou je veřejnost co nejvíce informovat o práci trenérech dětí a mládeže. Náš projekt tomu napomáhá, za což jsme moc rádi,“ dodal Petr Rydl, iniciátor a hlavní organizátor celé soutěže.

Začátkem ledna začal již třetí ročník. Také letos se bude hledat Trenér mládeže roku 2017. Společnost může napříč celou Českou republikou nominovat oblíbenou trenérku nebo trenéra. Za dva roky zaznamenala akce Díky, trenére výrazný nárůst znalosti této akce. Projekt zná v tuto chvíli 20 procent rodičů, to v roce 2015 činilo 12 procent. Častěji projekt znají ti, jejichž děti sportují ve sportovním klubu – tam jde podle agentury Ipsos o téměř 30 procent respondentů.

„Snažíme se nacházet příběhy trenérů mládeže. Soutěž má také společenský přesah, protože se zaměřuje i výchovu ke sportu v dospělosti a smyslu pro fair-play,“ upozornil organizátor Rydl. A kde projekt Díky, trenére znají nejvíce? Hlavně v Karlovarském, Plzeňském a Jihomoravském kraji. Nejvíce se líbí v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

Výzkum od agentury Ipsos přivádí i další zajímavá čísla: 44 procent rodičů dětí ve věku 6-15 let uvádí, že jejich děti provozují sport v oddílu či klubu. Pouze 12 % rodičů tvrdilo, že jejich dítě/děti neprovozuje/í žádnou z uvedených aktivit.

Máte ve svém kraji svého oblíbeného trenéra mládeže?

Nominujte ho na Trenéra mládeže roku 2017 vyplněním dotazníku ZDE!

sdílet | Zpět